Anonim

Image
Jorge Lorenzo jezdil inteligentně a získal 20 hodnotných mistrovských bodů. S laskavým svolením Movistar Yamaha

Movistar Yamaha Tisková zpráva:

Poháněno Image

Jorge Lorenzo Movistar Yamaha MotoGP vydal vynikající výkon, aby si zajistil druhé místo na stupních vítězů v Grand Prix Americas na okruhu COTA v Texasu.

Typický start pro Spanierda viděl, jak popadl díru z druhé mřížky a vedl do prvního rohu. Vysoké tempo vpředu ho nechalo běžet široko na několik rohů, protože závod našel rytmus, klesl až na čtvrtou, než se rychle zotavil na třetí a začal lovit Andrea Dovizioso na druhém místě.

Se 17 koly mohl jít do druhého, ale nedokázal se vyrovnat rychlosti vůdce závodu. Zkušený jezdec GP pak řídil inteligentní závod a opatrně zvětšoval mezeru na třetí za sebou na více než 10 sekund na hranici za 20 cenných mistrovských bodů.

Valentino Rossi byl zklamaný z toho, že opustil Texas GP brzy poté, co zjistil, že jeho nejlepší zatím v COTA. Klouzavá spojka ze startovního roštu komplikovala jeho postup v prvních několika kolech, ale devátý šampion se v třetím kole silně vracel a začínal uzavírat mezeru před předními. Rossi bojoval mezi pátou a šestou pozicí, když ztratil frontu na druhém kole s 19 koly, aby ukončil své dobrodružství v Texasu.

Výsledky závodu ukazují, že se Lorenzo posunul ze čtvrtého na druhé místo v žebříčku mistrovství na 45 bodech, s týmem Rossi klesl o jedno místo na třetí a zůstal na 33 bodech.

Mistrovství MotoGP nyní směřuje do španělského Jerezu na první evropskou velkou cenu roku 24. dubna.

Image Jorge Lorenzo Jorge Lorenzo přináší skvělou jízdu a drží druhé místo za Grand Prix Americas. S laskavým svolením Movistar Yamaha

JORGE LORENZO # 99

Bylo opravdu důležité dokončit závod a získat 20 bodů poté, co se ráno zřítilo vysokou rychlostí, bylo psychicky obtížné soustředit se. Zkoušel jsem se zahřát a několik hodin před závodem se soustředit a přesvědčit se o závodě. Byl to těžký začátek, trať byla kluzká a s tvrdou zadní pneumatikou a plnou nádrží bylo těžké zastavit zejména při brzdění. V prvním kole jsem udělal několik chyb, které normálně nedělám. Nemohl jsem držet tempo Marca, ten víkend a závod dělal rozdíl. Byl jsem dostatečně rychlý, abych zůstal na druhém místě a dokončil závod. Viděli jste, že je těžké zůstat na kole se spoustou srážek. Dnes bylo důležité dokončit a udělal jsem to.

Image
Rossi havaruje z Texas Grand Prix. S laskavým svolením Movistar Yamaha

VALENTINO ROSSI # 46

Je to škoda, protože na začátku bohužel jsem spojku spálil. Byl jsem třetí, ale spojka hodně proklouzla, takže jsem musel jít pomalu, abych se pokusil spojku obnovit a ztratil jsem několik pozic. Zároveň jsem nebyl tak daleko, cítil jsem se dobře na kole, během víkendu jsme pracovali dobře a cítil jsem se rychle. Měl jsem pocit, že se spojka už vrací, ale vešel jsem do druhého kola, necítil jsem se z kola Byl jsem příliš rychlý, ale při pohledu na výsledek možná jsem byl … Je to škoda, protože jsme ztratili několik bodů v šampionátu a také proto, že jsme mohli udělat dobrý závod. Pozitivní stránka je, že jsme silní a velmi rychlí, takže budeme připraveni na Jereza.